KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307242
*
nr 1530 7242
Carl Ryd
(1883-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939-1941, "Metande pojkar, Småland" pannå, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
Carl Ryd, svensk målare född 1883, död 1958.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:39:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 20:25:02
1
1.500 kr
27/3 19:20:59
2
1.700 kr
27/3 20:12:15
1
1.700 kr
27/3 20:12:15
2
1.700 kr (Budbetjänt)
27/3 20:34:34
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ryd olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Carl Ryd
Carl Ryd, svensk målare född 1883, död 1958.
Läs om budbetjänten
nr 1530 7242
Carl Ryd
(1883-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939-1941, "Metande pojkar, Småland" pannå, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
Carl Ryd, svensk målare född 1883, död 1958.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 20:25:02 | 1 | 1.500 kr |
27/3 19:20:59 | 2 | 1.700 kr |
27/3 20:12:15 | 1 | 1.700 kr |
27/3 20:12:15 | 2 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
27/3 20:34:34 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ryd olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37